Carbon 12

Please join us in welcoming the 12th cohort!

The iCons class of 2025 and 2024 is...

(listed with primary major)

John Ablonczy - Computer Science

Jude Aladmawy - Civil and Environmental Engineering

Nneoma Anaba - Public Health

Mahika Arora - Computer Science

Abby Bennett - Environmental Science

Mia Bennett - Biomedical Engineering

Anuradha Bhattacharya - Computer Science

Simon Brooks - Mechanical Engineering

London Cannon-Eckerle - Microbiology

Jenna Casella - Environmental Science

Suhani Chawla - Computer Science

Jake Chirco - Mechanical Engineering

Jose Cruz - Mathematics & Statistics

Bryan Cuellar Rojas - Mathematics & Statistics

Tyler Dudley - Biology

Francisco Fernandez - Accounting

Claudia Figueroa-Pabon - Biomedical Engineering

Angelina Fung - Civil and Environmental Engineering

Arya Gadage - Mathematics & Statistics

Manay Gala - Business (pre-major)

Issy Garand - Civil and Environmental Engineering

Milo Georgiev - Astronomy

Emma Gerace - Biochemistry and Molecular Biology

Sam Hado - Biology

Julia Hatzis - Environmental Science

Lauren Ho - Food Science

Leila Imani - Biology

Arjun Iyer - Chemical Engineering

Kevin Jimenez - Microbiology

Luke Joseph - Chemical Engineering

Zsuzsa Kiss - Biochemistry and Molecular Biology

Amelia Laino - Biology

Emily Larkin - Biochemistry and Molecular Biology

Hannah Lee - Biology

Robert Li - Biology

Aggie Li - Civil and Environmental Engineering

Sofia Liang - Biomedical Engineering

Kenneth Lin - Computer Systems Engineering

Chaya Lipman-Tessicini - Psychology

Jennifer Liu - Marketing

Camille Lobik - Biomedical Engineering

Devesh Maheshwari - Industrial Engineering

Liam McCarthy - Electrical Engineering

Chleo Menjivar Porrata - Biochemistry and Molecular Biology

Sriya Munugoti - Biochemistry and Molecular Biology

Robert Murray - Marketing

Tomas Nelson - Biomedical Engineering

Phibi Ngankam - Biochemistry and Molecular Biology

Sargam Nohria - Computer Science

Shawn Osunde - Chemical Engineering

Atharve Pandey - Biochemistry and Molecular Biology

Jeremy Patrick - Computer Science

Amanda Patti - Biology

Maddy Perry - Industrial Engineering

Edward Pham - Biochemistry and Molecular Biology

Troy Reed - Chemical Engineering

Gwyneth Ruban - Public Health

Flo Sabatini - Mechanical Engineering

Giulia Salvucci - Biology

Sam Saunders - Finance

Jennifer Schneider - Mechanical Engineering

Tomer Seagal - Mechanical Engineering

Anika Simonoff - Biomedical Engineering

Kabeera Singh - Informatics

Ketny-Julie Sousa - Biology

Izzy Stevenson - Horticultural Science

Allie Talarico - Biology

Amelia Talluri - Biology

Isabella Tancredo - Biology

Om Tank - Computer Systems Engineering

Shaylyn Tavarez - Biology

Cheng Wu Li - Physics