The 11th Cohort

Class of 2024

Please join us in welcoming the next iCons cohort -- The 11th Cohort! (iCons nickname to be determined)

The iCons class of 2024 is...

(listed with primary major)

Antonia Amonu McCarthy - Biology

Sebastian Armstrong - Electrical Engineering

Elizabeth Belezaire - Physics

Nicole Berglund - Biochemistry & Molecular Biology

Aadit Bhatia - Computer Science

Afsaana Bhatt - Computer Systems Engineering

Anna Biondo - Civil and Environmental Engineering

Nancy Blankson - Biology

Heather Bortolussi - Environmental Science

Richard Budd - Physics

Collin Burchfield - Environmental Science

Anne Cajuste - Biology

Frank Catalano - Animal Science

Isabella Ceresia - Biology

Rathanak Chea - Chemical Engineering

Maheer Daiyan - Mechanical Engineering

Yi Ding - Computer Science

Margaret Doyle - Environmental Science

Jared Etienne - Biomedical Engineering

Chloe Fischer - Finance

Grainne Flanagan - Mechanical Engineering

Sean Folan - Computer Science

Michael Forozis - Biology

Amira Garba - Physics

Elizabeth Geldart - Biomedical Engineering

Vishesh Gupta - Computer Systems Engineering

Umme Habeeba - Chemical Engineering

Sarah Haile - Public Health

Kyleigh Hairston - Biology

Cleo Hein - Industrial Engineering

Diana Holmes - Environmental Science

Chang Jin - Natural Sciences Exploratory Track

Henry Jordan - Physics

Shakendine Kelkboom - Biology

Ryan Kirkey - Civil and Environmental Engineering

Heena Kraemer - Environmental Science

Skyler Lam - Psychology

Morgan Lance - Finance

Samantha Le - Biology

Michael Leyfer - Environmental Science

Diane Li - English

Isabella MacNaughton - Biomedical Engineering

Avery Marquis - Microbiology

Aidan McCormack - Mechanical Engineering

Skye McMorris - Biochemistry & Molecular Biology

Andrew Meyer - Mechanical Engineering

Lauren Miguel - Biology

Bellis Min - Public Health

Jack Minella - Chemical Engineering

Liana Munoz - Microbiology

Amanda Murrizi - Microbiology

Chien Nguyen - Computer Science

Henry Nguyen - Mathematics & Statistics

Fay Paicos - Environmental Science

Benjamin Pepper - Chemical Engineering

Hana Power - Public Health

Virtulya Rajput - Computer Science

Anvitha Ramachandran - Computer Science

Henry Raughley - Biochemistry & Molecular Biology

Morgan Rollins - Animal Science

Rebecca Rosenbaum - Environmental Science

Vidit Shah - Computer Science

Ishaan Shetty - Computer Science

Kushagra Srivastava - Computer Science

Ariana Swoyer - Biology

Paige Szipszky - Animal Science

Pranav Viswanathan - Chemistry

Gabrielle Walczak - Chemistry

Hailey Warman - Biomedical Engineering

Samantha Willems - Mathematics & Statistics

Samuel Wong - Mechanical Engineering

Katherine Wyman - Biochemistry & Molecular Biology