The Sixth Sense!

Class of 2019

iCons Class of 2019 - Sixth Sense

The December 2015 launch event for the Sixth Sense Cohort brought together students from 18 different majors, 8 U.S. states, and 5 countries to begin their iCons journey together.

The iCons class of 2019 is...

Brianna Allain - Biology
Tushar Bahl - Chemical Engineering
Jesus Bastardo - Civil Engineering
Tyler Baylis - Animal Science
Andrea Bert - Environmental Science
Melissa Bonaccorsco - Natural Resource Conservation
Kaylegh Boucher - BDIC in Sustainability
Hannah Boyd - Psychology
Caitlin Bugash - Physics
Thomas Campbell - Biology
Elizabeth Campbell - Microbiology
Dominique Carey - Mathematics & Statistics
Bryan Chua - Environmental Science
Jetta Cook - Natural Resource Conservation
Sylee Dandekar - Mathematics & Statistics
Akshay Delity - Chemical Engineering
Anjali Devakumar - Computer Science
Julie Doty - Microbiology
Shanon Fan - Civil Engineering
Miguel Franco - Biochemistry & Molecular Biology
Lila Hoachlander-Hobby - Biology
Rebecca Howard - Environmental Science
Casey Hughes - Civil Engineering
Jack Kenney - Computer Science
Alex Klein - Environmental Science
Jeremy Laprade - Physics
Holly Levenstein - Microbiology
Danzhu Liang - Chemistry
Abigail Lilak - Public Health
Corrine Losch - Biology
Garrett Maglio - Mechanical Engineering
Joshua Mallon - Biochemistry & Molecular Biology
Maximilian Marek - Mathematics
Eliana Matos - Environmental Science
Rebecca Maunder - Chemistry
Liam McCarthy - Physics
Kristen Mich - Anthropology
LeeAnne Nielsen - Biology
Timur Niyazov - Environmental Science
Madeleine Niznikiewicz - Biochemistry& Molecular Biology
Valentina Notcheva - Chemical Engineering
Daniel O'Brien - Biochemistry & Molecular Biology
Anthonia Okafor - Public Health
Nate Olearczyk - Biochemistry & Molecular Biology
Raquel Perry - Biochemistry& Molecular Biology
Lily Perryclear - Chemical Engineering
Brittany Pine - Computer Science
Nicholas Pontes - Chemical Engineering
Kavya Ramachandran - Chemical Engineering
Anwesha Saha - Physics
Samuel Schmitt - Civil Engineering
Patrick Scordato - Geology
Olivia Sparks - Biology
Sara Sternick - Biology
Gao (Zachary) Sun - Physics
Edward Szuter - Microbiology
Corrine Whittemore - Environmental Science
Thomas Witten - Environmental Science
Eric Wuesthoff - Natural Resource Conservation